Wiem co się dzieje w gminie Michałowice

teraz informator WIEM.CO również w formie wygodnej aplikacji.

Szczegóły na plakacie.Każdy z nas ceni sobie informacje, które dotyczą bezpośrednio jego lub najbliższego otoczenia. Istotne jest jednak, aby taka informacja trafiła do nas na czas i najlepiej bezpośrednio ze źródła.


Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że do tej pory nie było idealnego sposobu na powiadomienie każdego mieszkańca o np. zbliżającym się zagrożeniu czy wydarzeniu. W trosce o bezpieczeństwo i poprawę komfortu życia mieszkańców naszej gminy wprowadziliśmy nowoczesny system do bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami za pomocą serwisu https://wiem.co/UGMichalowice.

Postawiliśmy sobie za cel dostępność do ważnych informacji dla każdego przy wykorzystaniu kanałów komunikacji elektronicznej (SMS, e-mail).


Przesyłane przez urząd informacje będą dotyczyły:

  • sytuacji kryzysowych,
  • awarii i planowanych przerw w dostawie wody,
  • utrudnień w ruchu drogowym,
  • spotkań i zebrań,
  • ważnych wiadomości i wydarzeń z obszaru kultury i oświaty, sportu, samorządu.

Zapewniamy, że będziemy przesyłać tylko istotne informację i odpowiednio sprofilowane (w zależności od miejsca zamieszkania).


Wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji jest dobrowolne. Każdy, kto dokona rejestracji BEZPŁATNIE będzie otrzymywać wiadomości z gminy. Rejestracja oznacza także pełną anonimowość . Podajemy tylko swoje dane kontaktowe, które pozostają pod kontrolą każdego mieszkańca - zawsze można je poprawić lub zmienić.


Informacje o zbliżających się zagrożeniach dadzą mieszkańcom szansę na odpowiednie przygotowanie się, zabezpieczenie mienia i ochronę zdrowia i życia.


Rejestracji można dokonać na 3 sposoby:


1) Aktywacja usługi przez SMS (koszt wysłania SMS-a zgodny z planem taryfowym):

W treści SMS-a proszę wpisać kod z tabeli stosownie do swojej miejscowości,

Proszę wysłać SMS na nr


664 079 964


po prawidłowej rejestracji otrzymają Państwo potwierdzenie SMS-em.


Miejscowość

Kod

Górna Wieś

GM1

Kończyce GM2
Kozierów GM3

Książniczki

GM4
Masłomiąca

GM5

Michałowice

GM6

Młodziejowice

GM7

Pielgrzymowice GM8
Prawda

GM9

Raciborowice

GM10

Sieborowice

GM11

Więcławice GM12
Wilczkowice

GM13

Wola Więcławska

GM14

Zagórzyce

GM15

Zdzięsławice GM16
Zerwana

GM17


2) Aktywacja usługi przez internet (bezpłatnie) na stronie serwisu wiem.co
Instrukcja: należy podać login i hasło oraz wybrać kanał komunikacji (sms albo mail) podając jednocześnie nr telefonu albo adres e-mail. Na skrzynkę e-mail zostanie przesłany kod aktywacyjny, który nalezy wpisać na stronie. Po wejściu na swoje konto trzeba kliknąć subskrypcje (na górnym pasku) i wybrać ikonkę urzędu (pierwsza z prawej w 3 wierszu). Pojawi się Gmina Michałowice, którą trzeba kliknąć, a na następnym ekranie wybrać miejscowość, w której mieszkamy.3) Zapraszamy też do urzedu, gdzie otrzymacie Państwo pomoc w rejestracji.


Dokonanie rejestracji jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu serwisu wiem.co dostępnego poniżej.


Usługa została przygotowana przez Urząd Gminy Michałowice we współpracy z serwisem internetowym www.wiem.co. Serwis prowadzi dotOne sp. z o.o., współtworzona przez Krakowski Park Technologiczny.


Regulamin Serwisu Wiem Co